Today we took 130 cardboard boxes to the primary school in Veresegyház and the local Citizens' Club. We do hope that the children will be just as enthusiastic as last year and they will soon run out of boxes!
A mai napon elvittünk 130 üres dobozt a veresegyázi Fabriczius József általános iskolába és a Veresegyházi Civil Körhöz. Reméljük, a tavalyihoz hasonló lelkesedéssel jelentkeznek a gyerekek, és túl kevés lesz a doboz!

Megjegyzések
Megjegyzés küldése